Tone of Voice: het begint bij de basis

KENNIS

De juiste Tone of Voice bepalen voor jouw bedrijf, dat is wat je wilt. Als het goed is werk je naar een tone of voice toe waaruit blijkt dat jíj het bent – uniek en herkenbaar. Je hebt dezelfde stem: waar men jouw brand ook tegenkomt. Of het nou een blog is, een social media pagina of een gemiddelde pagina op een website, het is van belang dat je dezelfde stem hebt. The key? Consistentie! 

Vaak wordt er gedacht dat je zoveel mogelijk moet aansluiten op je doelgroep. Pas hiermee op! Wanneer je te graag, teveel wilt klinken als je doelgroep kan dit averechts werken. Het gevaar is dat je “te hip” of “te formeel” wilt klinken. 

Blijf jezelf, dat is misschien wel het allerbelangrijkst. Maar juist op zo’n moment kun je tegen een probleem aanlopen – wie ben ik als organisatie? Merkidentiteit, kernwaarden en persoonlijkheid van de organisatie spelen een grote rol.

Ken jouw “waarom”, de basis voor je Tone of Voice

Het is waardevol om, zoals Simon Sinek zou zeggen, jouw “waarom” altijd helder te hebben. Denk na over wat jou ten diepste kenmerkt als bedrijf en hoe je dit verwerkt in USP’s. Dit klinkt misschien wat groots voor een Tone of voice, maar op deze manier weet je ook precies hoe je over zou willen komen. 

Het is namelijk zo dat tone of voice uit twee onderdelen bestaat. De voice is de stem van de organisatie – die is in de basis hetzelfde. Altijd herkenbaar en consistent. Dan heb je de tone, die baseer je meer op het platform of op een specifieke situatie. Dit bestaat uit de factoren doelstelling, kanaal en doelgroep. De tone kan dus een beetje uiteenlopen, maar is altijd gebaseerd op een herkenbare voice. 

Tot slot: een hulpmiddel voor het bepalen van jouw Tone of voice is het Brand Personality Spectrum. Met behulp van dit model kun je keuzes maken op basis van twee uitersten. Dit kan een stukje sturing geven!

GERELATEERDE BERICHTEN

KENNIS
3 opvallende advertentietypes
In de vorige blog hebben we het uitgebreid over de eerste indruk van een advertentie…
KENNIS
4 tips om te starten met social media recruitment
Naast traditionele manieren van recruitment wordt ook social media tegenwoordig veel gebruikt om mensen te…
KENNIS
De voordelen van Google for Jobs
Ongeveer 70% van de werkzoekenden begint in Google. Tegenwoordig is het zo dat er, in…
KENNIS
Augmented Reality in de marketingwereld
Augmented Reality gebruiken is al een aantal jaren helemaal hip en happening in de marketingwereld.…
KENNIS
3 handige KPI’s om jouw contentstrategie mee te beoordelen
We nemen je deze weken mee in de wereld van contentmarketing. Wat wij hebben laten…
KENNIS
Storytelling in je contentstrategie: een must?
Vanuit onszelf hebben we automatisch de drang om ons persoonlijke verhaal te vertellen wanneer ons…
KENNIS
Starten met contentmarketing: het Contentmarketing Framework
In de vorige blog hebben we je verteld waarom er alle reden toe is om…
KENNIS
Boost je webshop met automation tool Klavyio
Klavyio is een automation tool om gepersonaliseerde berichten te sturen naar de bezoekers van een…
KENNIS
Wat is een ROAS?
Een ROAS betekent Return On Ad(vertisement) Spend. Het kan de effectiviteit van jouw campagne bepalen…
KENNIS
De betekenis en waarde van marketing automation
We geven het eerlijk toe, marketing automation klinkt wat abstract. Toch is het té belangrijk…
KENNIS
De betekenis van co-creatie
Co-creatie: je lost een vraagstuk op, samen met jouw consumenten. Je laat hen meedenken aan…
KENNIS
See, Think, Do, Care: kort en bondig hoe het zit
Het See, Think, Do, Care model brengt de klantreis in beeld. Dit model werkt als…
KENNIS
LinkedIn advertising: insights van onze performance marketeer Bob
Bob en Tim hebben je eerder al het een ander verteld over leadgeneratie. Bob vertelt…
KENNIS
De leadgeneratie strategie van onze performance marketeers
Bij Yellowhawk werken we vooral voor twee type klanten: e-commerce en leadgedreven. E-commerce draait vooral…
KENNIS
Keyword match types
Google Generic Search bestaat uit Keyword match types. Het is een hele mond vol, maar…
KENNIS
Always-on marketing: een constante flow van leads
Het principe In de wereld van campagnes wordt er constant geëxperimenteerd met verschillende manieren van…
KENNIS
Wat is Performance Max?
Machine learning als basis Performance Max, de nieuwste toevoeging aan Google Ads, laat ons kennismaken…
KENNIS
Tone of Voice: het begint bij de basis
De juiste Tone of Voice bepalen voor jouw bedrijf, dat is wat je wilt. Als…
KENNIS
Meer leads genereren: deze 6 dingen moet je weten
De droom van elke startende ondernemer is genoeg verkeer naar een webshop krijgen. Hoe mooi…
KENNIS
Online marketing investering met ons Spend-level model
Als Yellowhawk pakken we het net even anders aan. We spelen vanaf het begin in…
KENNIS
Een schaalbaar business model
Wat is een schaalbaar business model? Wanneer opdrachtgevers bij ons komen met een marketingvraagstuk kan…
KENNIS
Merken met een sterke groeiambitie
Waar we als Yellowhawk echt enthousiast van worden zijn opdrachtgevers met een sterke groeiambitie. Wanneer…
KENNIS
Is marketing een cruciaal onderdeel van jouw succes?
Elke organisatie kijkt weer anders naar marketing en wat het dient op te leveren. Een…
KENNIS
Organisaties die geloven in online
Bedrijven en organisaties die zien wat de online wereld voor mogelijkheden biedt: dat is voor…
KENNIS
Wat is performance marketing?
Als experts in performance marketing krijgen we geregeld de vraag: “Wat is de betekenis van…
1 / 9